Rekonstrukce koupelny: Na co všechno je třeba se připravit?

Rekonstrukce koupelny: Na co všechno je třeba se připravit?

Sdílejte
Koupelna patří mezi stěžejní místnosti jakéhokoli interiéru. Jen málokdo by chtěl vykonávat pravidelnou hygienu a péči o své tělo v ne zrovna vzhledném interiéru. Jak starší panelákové byty, tak i některé rodinné domky bohužel tuto místnost v hezkém stavu nemají. Její rekonstrukce je často více než nezbytná. Že se tato situace týká i vás? Pak byste měli zbystřit, jelikož vám v následujících řádcích prozradíme, co všechno vás s největší pravděpodobností čeká.

Přípravu nesmíte podcenit

Ať už řešíte rozsáhlejší opravy koupelny anebo kompletní rekonstrukce bytu, nepodceňte pečlivou přípravu. Nejedná se o žádný krátkodobý proces, který by byl vyřešen během několika málo hodin. Obecně platí, že čím je příprava horší, tím déle všechno trvá. V první řadě si musíte zjistit celkový rozsah prací, stavební povolení nebo ohlášení stavebních prací. Rozmyšlené byste měli mít i to, zdali zrekonstruujete koupelnu sami, nebo se obrátíte na profesionály.

Vyplatí se rekonstruovat koupelnu svépomocí?

Ano, ale jen za určitých okolností. Musíte umět všechny potřebné činnosti. Rekonstrukce koupelny totiž vyžaduje nejen zednické práce, ale také instalatérskou činnost, realizaci vytápění, rozvody elektřiny a jiné specifické činnosti. Jestliže se v některé z činností necítíte být opravdu zruční, s největší pravděpodobností je vhodnější nechat vše na profesionálech.

Spolehněte se na specializovanou firmu

Jak rekonstrukce bytového jádra, tak i jenom koupelny zaberou velkou porci času. Profesionální firma vám dokáže tuto dobu ušetřit. Často jí pro komplexní rekonstrukci koupelny stačí několik dní. V interiéru přitom můžete bydlet. Opustíte jej zpravidla pouze na krátkou nezbytnou dobu. Výbornou volbou pro rekonstrukce je společnost MATTES plus s.r.o. působící ve Frýdku-Místku, Ostravě, Havířově a okolí. Firma s historií od roku 1999 nabízí jak komplexní rekonstrukce bytů, tak i částečné opravy koupelen či realizace kuchyní.

Sdílejte