Vybíráte policovou či šatní skříň? Podívejte se, co všechno byste měli zohlednit

Vybíráte policovou či šatní skříň? Podívejte se, co všechno byste měli zohlednit

Sdílejte

Jednou z nenahraditelných součástí každé domácnosti je bezpochyby šatní skříň, do které ukládáte každý den vyprané prádlo a ukrýváte sezónní věci. Ovšem šatní skříň byste neměli vybírat pouze podle vzhledu, ale měli byste se zaměřit i na praktickou stránku. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno byste měli při výběru jednoznačně zohlednit.

Velikost je důležitá

V první řadě by vás měla zajímat velikost. Samozřejmě rozměry šatní skříně se odvíjí od volného prostoru v ložnici. Záleží také na tom, kolik má domácnost obyvatel, protože je rozdíl pořizovat šatní skříň pro jednoho člověka, nebo pro pět lidí. Jestliže není možné pořídit příliš širokou variantu, nevadí, protože v nabídce jsou i rozličné výšky. Pokud je tedy policová skříň vysoká, do horních poliček naskládejte sezónní věci, které nepotřebujete každý den.

Zapomenout nesmíte ani na hloubku

Dalším parametrem je hloubka skříně, a tak při měření na ni nezapomínejte. Prostor mezi skříní a postelí by měl být takový, aby se v něm pohodlně procházelo. V menších ložnicích se doporučují skříně s posuvnými dveřmi, které nezabírají žádné místo před skříní.

Vnitřní uspořádání je alfou a omegou

Ještě než půjdete do obchodu, se budete rozhodovat, zda sáhnout po policovém či jiném provedení. Policové skříně umožňují veškeré věci přehledně uspořádat, ovšem na druhou stranu do ní nic nepověsíte na věšák. Jestliže máte příliš mnoho šatů, kostýmků, obleků, bez šatní části se neobejdete. Ideální tedy je sáhnout po kombinovaném modelu, jenž nabízí v jedné části police, v druhé zase věšáky.

Jestliže hledáte internetový obchod, který se specializuje na prodej nábytku, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia firmy Pepe nábytek. Spokojení budete i s příznivými cenami.

 

Sdílejte