Bydlení má obrovský vliv na kvalitu našeho života

Bydlení má obrovský vliv na kvalitu našeho života

Sdílejte

Bydlení ovlivňuje zdraví, psychiku i sociální postavení. Působí na osobní i pracovní život. Nároky na bydlení máme každý trochu jiný, ale pokud nejsme spokojeni, nebudeme ani úplně šťastni.

Některé věci ekonomickými ukazateli změřit nelze. Lépe na tom může být paradoxně člověk, který toho moc nemá a horko těžko bydlení splácí, než ten, který má vše, ale ani si bydlení neužije kvůli pracovnímu vytížení. Kvalitní bydlení postihuje nejen materiální potřeby, ale i věci nemateriální. Máme to kousek do práce? Koukáme do zeleně? Natrefili jsme na fajn sousedy? To udělá obrovskou službu v životě každého z nás.

Každý se soustředí na jiné parametry

I v Praze se najdou zajímavé lokality komfortní na bydlení, s příjemným okolím a bez velkého hluku. Jinak se rozhoduje člověk s malými dětmi, jinak zase ten, komu už děti dávno odrostly nebo naopak žije ještě sám. Majitel psa hledá místo, kde se nebude muset komplikovaně dostávat do přírody a venčení bude probíhat bez problémů. Obecně lidi uspokojí funkční sociální vazby, příjemné životní prostředí a dostupnost zdrojů. Někdo ale potřebuje mít obchod co nejblíž, jinému zas nevadí nakupovat jednou za týden vše do zásoby.

Ani dostatek peněz na realizaci bydlení nemusí zajistit úplnou spokojenost. Špatně odhadneme lokalitu, naše možnosti v údržbě domu a okolí, nemáme štěstí na sousedy, a tak dále. Hodně ale pomůže, když si ujasníme priority. Každému totiž vyhovuje něco trochu jiného. Někdo je šťastný ve starším domku, jiný v novém luxusním bytě. Kdo není věčně doma, měl by se raději soustředit na výběr bytu než domu s vysokými nároky. Pokud samozřejmě nemá, kdo by se mu o dům v nepřítomnosti staral.

Ten pravý byt v Praze

Rozhodli jste se, že chcete žít v Praze, a hledáte ten pravý byt? Jednou variantou je koupě, další pronájem bytu v Praze. Možností je naštěstí spousta a vybírat můžete na https://www.psn.cz/. Ucelená nabídka vše usnadní. Nicméně obrňte se trpělivostí a dopřejte si dostatek času. Neuspěchejte to. Dnes se roztrhl pytel s novými projekty bytových domů. Často se myslí na upravené okolí, dostupnost služeb a volnočasové vyžití. Dobře si lokalitu prostudujte. Navštivte ji několikrát, ať je hezky nebo škaredě, představte si sami sebe různých etapách života, zda je tohle místo to pravé. Pokud ano, máte jeden krok za sebou.

Výběr dispozic bytu a jeho celkového uspořádání je daleko těžší věc. Něco lze přehlédnout, jiné parametry jsou tak důležité, že přes ně „nejede vlak“. Nedělejte zbytečné a velké kompromisy. Vždyť jde o váš budoucí domov! Zaplatíte za něj nemalou sumu. Asi nenajdete prodej bytu v Praze stoprocentně vyhovující všem našim vysněným přáním. Splňovat by měl ale co nejvíce procent, samozřejmě s ohledem na finanční možnosti. K dispozici jsou byty všech podob, od obrovských mezonetových s nádhernými výhledy, až po ty skromnější.

 

Sdílejte