Profesionální káva jako z kavárny v domácích podmínkách? Je to snadné!

Profesionální káva jako z kavárny v domácích podmínkách? Je to snadné!

Sdílejte

Profesionální káva jako z kavárny v domácích podmínkách? Je to snadné!

Těšíte se do kavárny, kde si pochutnáte na profesionálně udělané kávě s pěnou, výborným aroma, chutí a skvělou vůní? I v domácích podmínkách si lze velmi jednoduše udělat skvělou kávu. Jen je třeba k tomu mít konkrétní spotřebiče. Doba, kdy kávovary nebo speciální stroje na kávu stály desetitisíce, jsou pryč a tak si každé ráno můžete vychutnat skvělou a originální kávu.

Prvotní investice

Autor obrázku: Calgary Reviews

Tak jako je to vždy, i v tomto případě je nutno udělat nějakou prvotní investici. Konkrétně jde o koupi přístroje na kávu. Může to být automatický kávovar, přístroj na espresso nebo na horkou čokoládu, ale i velké dražší stroje. Cena automatických kávovarů s mnoha funkcemi začíná již na několika tisících korun. Je to investice na několik let a tak se postupně mohou peníze úsporou za vlastní kávu brzy vrátit.

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na celém světě a pro tu správnou chuť je třeba se věnovat i samotné přípravě. Samozřejmě, že pokud si koupíme klasické rozpustné kafe, které zalijeme vodou, tak nemůžeme čekat prvotřídní kvalitu, jakou známe z kaváren. Proto je třeba si pořídit jak kvalitní přístroj, tak ale i kávu.

Tablety na kávu nebo pražená zrnka?

Do moderních přístrojů na kávu si můžete pořídit jak tablety na kávu, pražená zrna, ale lze dělat kávu i z klasických rozpustných směsí. Káva cena je například na cafepoint.sk, kde si můžete vybrat z mnoha různých druhů. Počítejte s tím, že kvalitní káva je rozhodně dražší, než ta, kterou jste si doposud kupovali v supermarketu.

Existuje mnoho druhů kávy, můžete si tak udělat kávu ze zelených kávových zrn, dále kávu ze speciálních zrn s vysokým obsahem kofeinu, ale je možno zkusit i kávu s ochucovadly. Dobrá káva robusta se dá najít snadno na internetu, čtěte víc. Káva má i pozitivní zdravotní účinky. Kromě obsahu kofeinu na povzbuzení, nabízí i kvalitní obsah vitaminů a minerálů, navíc v malém množství působí i jako prevence před civilizačními chorobami.

Sdílejte