Bazén musí být přírodní

Bazén musí být přírodní

Sdílejte

Bazén musí být přírodní

V parných letních dnech by se každý rád osvěžil ve svém bazénku na zahradě. Existuje mnoho druhů bazénů, které mohou mít různé tvary a velikosti, ale tím nejlepším a nejkrásnějším je přírodní bazén.

Návrat ke kořenům

Jak se říká, tak návrat k přírodním efektům je návrat ke kořenům, protože byla doba, kdy se lidi mohli spolehnout pouze na přírodu. A právě do této doby se můžete vrátit i vy, když si na vlastní zahradu pořídíte přírodní bazén. Na první pohled je to obyčejné jezírko, které si lidé většinou stavějí jako doplněk, avšak když jej zkoumáte déle, zjistíte, že to není pouze jezírko, ale že by se v něm dalo i příjemně osvěžit či zaplavat.

Kouzlo přírody

Největším kouzlem na přírodním bazénu je to, jak jej nechat, aby vypadalo krásně a zároveň bylo účelné, tedy aby v něm byla čistá voda a rostliny zároveň. Pravdou je, že tyto dvě věci se zároveň vylučují, avšak při správné kombinaci se lze tohoto cíle dosáhnout. Onen zázrak spočívá v tom, že bazén tvoří dvě části. Jedna z nich je část, která je určená pro vás, kde si můžete zaplavat anebo se jen tak osvěžit s dětmi a podobně. Tato část by měla být hluboká a to nejméně dva metry, což je poměrně hodně. A druhá část už může být mělká, takže nemusíte zajíždět příliš do země, protože tato část bude sloužit pouze rostlinám. A díky těmto úpravám dostanete přírodní ekosystém, který se stará o čistou a zdravotně nezávadnou vodu, kterou si můžete užívat.

Jedna velká výhoda

Postavit si na zahradě jezírko, ve kterém se budete moci i okoupat má mnoho výhod. Jednou z nich je také to, že když začne podzim a s ním spojené počasí nevhodné pro koupání venku, tak bude přírodní bazén sloužit jako dekorace. Navíc vám ušetří spoustu peněz za chemikálie, které díky němu nepotřebujete a také nemusíte bazének vypouštět a znovu napouštět, takže ušetříte i vodu. Pravdou je, že to má i jisté nevýhody a těmi jsou pořizovací cena a prostor. Pořizovací cena je poměrně vysoká, protože je třeba spoustu dělnických prací, aby se vykopala takto hluboká díra, a také budete potřebovat fólie, kamínky, rostliny a další. A co se týče prostoru, tak abyste si mohli pořídit takový velký krásný bazén, musíte mít velkou zahradu, protože tímto způsobem opravdu nelze postavit nějaký maličký bazének třeba pro děti.

Úplný originál

Pro někoho je také výhodou to, že na své zahradě bude mít naprosto originál, protože je téměř nemožné, aby se vytvořily dva stejné přírodní bazény – mohou mít odlišné tvary či výzdobu. A vy si je sami můžete vyzdobit, jak se vám to bude líbit. Nejvhodnější je použít rákosí, avšak můžete zvolit i jiné vodní rostliny. Samozřejmě, že můžete také zvolit mezi různými druhy štěrků, kamenů anebo si bazén doplnit krásným dřevěným molem. Vše záleží na tom, co by se vám líbilo.

 

Mít bazén je velmi příjemné, zejména když je venku hrozné horko a vy byste se chtěli osvěžit. A nelépe uděláte, když si pořídíte ten přírodní, přes léto máte bazén a přes zimu dekoraci.

Sdílejte