Zahradní altán si užije celá vaše rodina

Zahradní altán si užije celá vaše rodina

Sdílejte

Zahradní altán si užije celá vaše rodina

Krásné počasí nás žene ven, ale co venku? Jít na procházku to je dobré a také zdravé, ale také to nevydržíme věčně. Lidé si potřebují i odpočinout, a proto mnozí volí altán, kde si mohou posedět a uvolnit si třeba četbou knihy anebo také mohou pozvat rodinu a přátele a popovídat si.

Altán ano či ne?

Mnozí lidé přemýšlejí, zda je zahradní altán tak důležitý, protože do něj musí investovat nějakou nemalou částku. A proto někteří volí jen nábytek a slunečník. Pravdou je, že pokud se rozhodnete pro zahradní altán, tak získáte mnoho výhod. Tou nejdůležitější je to, že pod altánem můžete strávit krásný slunečný den, ale můžete se zde schovat i před deštěm a podobně. Navíc pod altánkem můžete nechat zahradní nábytek celoročně a nemusíte si dělat starosti, kam je schováte. A jsou lidé, kteří mají zahradní altán vybavený skoro jako vlastní obývací pokoj či kuchyň.

Jaký zahradní altán patří na mou zahradu?

Zahradních altánů je velké množství. Záleží na tom, kolik peněz jste ochotni do něj investovat anebo také k jaké příležitosti altán potřebujete, zda jde jen o nějakou zahradní oslavu anebo, zda jej chcete využívat k pravidelnému posezení či relaxaci. Protože existují i jednochodé a levné varianty, které jsou vyrobeny jen z plachy, ale vedle nich jsou altány také s dřevěnou konstrukcí a betonovým podkladem.

Altánek, který je spíše stan

Velice jednoduchou formou zahradní altánku je jen železná konstrukce, která je pouze pokrytá plachtou. Tento altánek je pro někoho zbytečnou, protože lidé mají pocit, že to nic nevydrží. Ale na léto je to jedna z nejlepších variant, protože si užijete slunečného dne a zároveň se na slunci nespálíte. A pokud by přišel jemný deštík, tak vám díky plachtě oheň na grilu neuhasne.

Jako domeček

Existují zahradní altány, které na první pohled připomínají spíše zahradní domečky, až na to, že tyto altánky mívají více oken, aby to bylo prosvíceno. Výhodou tohoto altánu je, že se zde můžete schovat úplně kdykoliv, i když je venku dvacet centimetrů sněhu. Avšak nevýhodou je, že tento altán není typický pro léto, protože to má podobný efekt, jako byste seděli v obývacím pokoji, protože v této uzavřené místnosti si moc sluníčka neužijete.

Zlatý střed

A pak jsou lidé, kteří si stavějí zahradní altánky, které jsou sice vyrobeny ze dřeva, ale jsou vzdušné. Často mají pouze stojné nohy a střechu. A lidé je mají rádi, přestože mají stejnou funkci, jako ty s plachtou, jen působí mohutněji.

Altánek je velice dobrá vymoženost, člověk se zde může schovat před sluníčkem, aby se nespálil, ale také před škaredým počasím. Takže si můžete užívat posezení venku, za jakéhokoliv počasí.

Sdílejte