Doba pokročila i v designu koupelen

Doba pokročila i v designu koupelen

Sdílejte

Doba pokročila i v designu koupelen

Většina z nás byla vychovávána tak, že koupelna je hlavně funkční místnost a na jejím designu příliš nezáleží. Tento pozůstatek socialistického ducha mezi některými z nás, zvláště těmi dříve narozenými, stále poletuje. Je nejvyšší čas, abychom ho odehnali jednou provždy. A jak by tedy měla vypadat krásná, moderní a přitom funkční koupelna?mediterraneo_final

Stěny

Obklady by měly být v neutrálních barvách, případně v barvě černé. Nebojte se kombinace černé a bílé nebo bílé a šedé. Ano, na první pohled to vypadá neosobně, ale když k tomu přidáte dřevo koupelnového nábytku, nabude prostor úplně jiného rozměru. Dřevo přidá těmto barvám teplo, rozzáří je a z nudných barev se najednou stanou skvělí společníci. Důležité je, aby bylo v koupelně dost světla, které tyto barvy ještě více rozzáří.

Další doporučení

Minimalistický vzhled koupelny ještě více podpoří hranaté tvary. I proto je lepší, když dáte přednost prostornému hranatému sprchovému koutu před vanou. Dobře uděláte, když na stěně se sprchovým koutem, použijete příjemný dřevěný obklad. Má to i praktické využití – je příjemnější dotknout se holým tělem teplého dřeva, než studených kachliček. A ať je hranatý i nábytek, umyvadlo, vodovodní baterie a sprchová hadice. Hranaté tvary jsou maximálně funkční, podporují minimalistický vzhled a působí elegantně. Takto nějak by mohla vypadat i vaše moderní koupelna.

Sdílejte