Zázrak bytového designu – LED pásky

Zázrak bytového designu – LED pásky

Sdílejte

Představte si dekorativní osvětlení, které můžete ohýbat a lepit, stříhat či spojovat podle libosti. Takové, jež může vydávat bílé i barevné světlo a lze je stmívat. Které můžete řídit dálkovým ovladačem z pohodlí křesla. A dokonce vás moc nestojí.147(4)

Každá domácnost potřebuje osvětlení. Proč nezvolit to, které nabízí nejvíce?

Skloňovaným fenoménem poslední doby je LED technologie, protože se spotřebitelé stále více seznamují s výhodami LED osvětlení. LED je bezkonkurenčně úsporné, dlouhověké a bezúdržbové. Navíc se díky drobným diodám konečně můžeme těšit z osvětlení, které má i elegantní design.

Hitem pro dekoraci domácností i zahrad jsou LED pásky.

LED pásky jsou unikátem v říši osvětlení, protože nekladou téměř žádné meze představám spotřebitele v tom, kam by měl osvětlení umístit, do jakého rozpočtu se vejít nebo jakým světlem svítit. Klasické LED pásky svítí bílým světlem v odstínech od teplého (do žluta) po studený (do modra). Existují i barevné RGB pásky.

Co je potřeba vědět o LED páskách?

LED pásky se vyrábějí buď se silikonovým ochranným krytem (pro venkovní použití) nebo bez něj (do interiéru).  Jsou samolepící a lze je stříhat (nůžkami na označených místech) nebo spojovat (speciálními svorkami). Při instalaci je nutno zajistit odvod tepla hliníkovými lištami v případě, že pásky nelepíme na povrch zajišťující jejich chlazení.

Mají LED pásky nějaké nevýhody?

Za nevýhodu lze považovat zprovoznění LED pásků, které obnáší více než jen zapojení svítidla do zásuvky. Kvalifikovaný prodejce však umí poradit a doporučit pásky i LED příslušenství, vhodný zdroj, případně ovladač, lišty aj.). Malá počáteční časová investice však za dlouholeté dekorativní osvětlení domácnosti rozhodně stojí!

Rate this post
Sdílejte