Jak vybrat podlahu, která dobře odhlučňuje?

Jak vybrat podlahu, která dobře odhlučňuje?

Sdílejte

plovoucí podlahy – vzorMíra hluku, která se šíří podlahou a stropem, záleží na správně navržené konstrukci domu, v němž bydlíte. Málokdy lze takto odbytá řešení izolace zpětně ovlivnit. Co ovlivnit můžete, je výběr vaší podlahy. Při něm záleží především na použitých materiálech, jež nevedou zvuk, a pro dosažení ideálního efektu i na správném rozvrstvení jednotlivých částí podlahy. Největší pozornost byste přitom měli věnovat právě izolační vrstvě.

Laminátové plovoucí podlahy zůstávají nejoblíbenější

Mezi nejznámější druhy podlah, které izolují zvuk, patří laminátové plovoucí podlahy. Plovoucí podlaha bývá klasicky třívrstvá a je vhodným řešením pro bytový dům nebo panelák. Už nebudete rušit své sousedy každým svým krokem a budete mít větší soukromí. Plovoucí podlaha se skládá klasicky z nášlapné, roznášecí a izolační vrstvy. Nášlapná vrstva může být z laminátu, dřeva či parket, vyhnout byste se měli keramické dlažbě, která neizoluje zvuk, vybírat lze z různé šířky nášlapné vrstvy.

Roznášecí vrstva umožňuje rovnoměrně rozptýlit do podkladu tlak přicházející z nášlapné vrstvy, pro jeho výrobu se užívá například kompozitního dřeva. Izolační vrstva se vyrábí z tvrzeného polystyrenu, který kromě akustické izolace v kombinaci s podlahovou vložkou zabraňuje i tepelným ztrátám. Důležitou součástí plovoucí podlahy je i vodotěsná vrstva zajišťující spolehlivou ochranu před vlhkostí.

Vinylové plovoucí podlahy vypadají jako dřevo

Ještě efektivnějším řešením pro vás mohou být kompaktnější vinylové podlahové desky, které jsou každopádně dražší, ale kvalitnější. Plovoucí podlaha z vinylu efektivněji utlumí kročejový hluk. Vinylové podlahy jsou odolnější proti mechanickému poškození (poškrábání, naštípnutí), jsou 100% vodotěsné a mají antibakteriální povrch. Velmi dobře také izolují teplo.

Na rozdíl od laminátu vinylová podlaha neklouže. Její vzhled je taktéž volitelný. Vinylová podlaha s dřevěným vzorem vyhlíží věrohodně, na první pohled nepoznáte, že se nejedná o dřevo, ale o plast. Montáž je velmi jednoduchá a rychlá. Nejprve položíte izolační podložku, na ni pak přijde samotná podlaha, na závěr podlahové lišty, a je hotovo. Těšte se z nové podlahy bez hluku a otravného vrzání parket i vy!

Rate this post
Sdílejte