Zahradní nábytek patří na terasu, zahradu i pod pergolu

Zahradní nábytek patří na terasu, zahradu i pod pergolu

Sdílejte

Jaro je již tady, tak je nejvyšší čas vyndat zahradní nábytek, který jsme měli přes zimu uklizený. Zahradní houpací lavice najde velké uplatnění. Děti jí milují, rády se na ní houpají. To ale neznamená, že jí mají rády jen děti. Dospělí si na ní také rády odpočinou, po práci na zahradě. Využívá jí prostě celá rodina, protože je to příjemné posezení. Houpací lavice se většinou vyrábí třímístné, ale je možné koupit i jiné rozměry. Lavice mají stříšku proti slunečnímu záření. Dá se na ní i ležet a relaxovat. Určitě najde uplatnění v každé rodině.

Houpací sítě mají také velkou oblibu hlavně u dětí. Dají se zavěsit třeba mezi stromy, nebo se na ní prodávají kovové konstrukce, v tom případě je síť přenosná. Ty ale nemají stříšku proti slunci, takže na přímém slunci není vhodné být moc dlouho. Novinkou na našem trhu je stylově zavěšené lehátko opatřené stříškou. Lehátko je zavěšené na kovové konstrukci.

Ratanový zahradní nábytek

Tento nábytek je lepší dát pod pergolu. Venku ho sice můžeme mít také, ale musíme v tom případě počítat s tím, že povětrnostní vliv zanechá na něm časem stopy. O mnoho odolnější je umělý ratan. Je to moderní nábytek, ze kterého se budeme radovat dlouho. Zahrada díky němu bude krásnější. Z umělého ratanu se vyrábějí sedací soupravy, židle, křesílka, ale i truhly na uskladnění různých věcí. Moc pěkně vypadají i truhlíky na květiny. Pohodlné je i ratanové lehátko s měkkým polstrováním.

Zahradní nábytek z umělého ratanu se nemusí na zimu nikam odnášet. Stačí ho přikrýt plachtou, což je velmi snadné. Kdo jednou vyzkouší nábytek z umělého ratanu, nebude chtít nikdy měnit. Nejenže hezky vypadá, je pohodlný a odolný. Není důvod se rozhodovat pro jiný zahradní nábytek. Každý, kdo ho vyzkoušel, je s ním naprosto spokojený.

Zahradní nábytek je vhodný i do pergoly

Dříve měl každý na zahradě plastový zahradní nábytek. V jeho úplném začátku byl nábytek bílý.   Je nenáročný na údržbu, je lehký, vyrábí se v několika barvách. Velkou výhodou je, že je levný. Levnější žádný zahradní nábytek není. Na trhu jsou z plastu židle různých tvarů, mohou být i polohovací, nebo křesílka, lehátka a samozřejmě stoly.  Ty mají uprostřed díru na slunečník. Vyrábí se i dětský zahradní nábytek. Ten nejlevnější je lepší umístit do pergoly. Na přímém slunci celkem brzy vybledne a ztrácí pevnost, takže praská. Souprava čtyř židlí a stolu vyjde opravdu levně.

V posledních letech je velice moderní kovový zahradní nábytek

Tento nábytek má skutečně dlouhodobou životnost. Díky vysoké kvalitě je snadná údržba. Nábytek je stohovatelný, takže se přes zimu dobře dá uskladnit. Pro pohodlnější sezení je dobré koupit podsedáky. Ty dodají zahradnímu nábytku barevnost. Můžeme vybrat podle svého vkusu jednobarevné, nebo třeba s květinovým vzorem, což se na zahradu báječně hodí. Podsedáky se dávají na židle i na křesla. Na lehátka je možnost více rozměrů  polstru.

Hezký je i dřevěný zahradní nábytek

Dřevěný zahradní nábytek se hodí jak do pergol, tak i do chat a různých přístřešků. Zahradní nábytek se vyrábí z různých materiálů a barev. Určitě si každý vybere to, co se mu líbí nejvíce. Hlavní ale není to, jak se nám líbí, ale to, že si na něm chceme pořádně odpočinout. V prodejně si můžeme vyzkoušet více druhů nábytku, jak by se nám sedělo, nebo leželo. Podle toho se můžeme rozhodnout, co koupíme. Každý dává přednost jinému materiálu, ale odpočívat v klidu chce každý stejně. Při výběru není dobré se ukvapit, a koupit první nábytek, na který narazíme. Kupujeme ho na dlouhou dobu, tak je třeba se rozhodnout v klidu správně, aby nás později ukvapené rozhodnutí nemrzelo. To už by bylo pozdě.