Znáte technologii tryskání pískem? Přečtěte si, k čemu se moderní metoda využívá

Znáte technologii tryskání pískem? Přečtěte si, k čemu se moderní metoda využívá

Sdílejte

Trápí vás nečistoty na fasádě vašeho domu a rádi byste jí vrátili původní krásu? Anebo se potřebujete efektivně zbavit koroze a popraskaného nátěru na větší železné ploše? K těmto a mnoha dalším účelům slouží špičkové německé systémy Torbo, které fungují na principu tryskání – pískování. Technici z firmy AXIOM REAL je pravidelně používají pro čištění a opracování povrchů, ale také pro odstranění graffiti.

Tryskání psíkem je efektivní a přitom šetrné

Pískování je moderní metoda, která se nejčastěji používá pro čištění různých povrchů. Stroje Torbo tryskají abrazivo (jemný písek) a jsou natolik šetrné, že nachází uplatnění také při rekonstrukcích historických budov a dalších objektů.

bydleniastyl.cz_ars_cz_01

Podle německého institutu pro bezpečnost práce BIA produkují o 95 % méně prachu než stroje na bázi klasického suchého pískování, a proto nejsou při práci zapotřebí pomocné konstrukce zabraňující šíření nečistot do okolí. Mimo to nejsou závislé na externích médiích (vodě a elektřině), což je činí velmi mobilními. Po přidání inhibitoru lze tryskání pískem systémem Torbo použít také pro ocelové konstrukce.

V čem vyniká německá technika Torbo?

Systémy Torbo tryskají směs písku s vodou. Abrazivního efektu je dosaženo díky velké kinetické energii – zrna písku se při výkonu kompresoru 10 m3/min a tlaku 7 bar pohybují rychlostí kolem 300 m/s. Přístroje se ovládají pneumaticky, jsou řízeny 12 V stejnosměrným proudem a umožňují plynulou regulaci množství směsi dle aktuální potřeby.

Poměr písku a vody je konstantně nastaven na 80:20, ale prostřednictvím dávkovacího ventilu lze poměr písek: voda změnit až na 10:90.

Široká nabídka služeb společnosti AXIOM REAL čítá čištění, sanace, rekonstrukce, pískování a v neposlední řadě přípravu povrchů před natíráním. Bližší informace najdete na www.ars.cz.

Sdílejte