Plánujete výměnu starých oken za nová? Zvažte plastová

Plánujete výměnu starých oken za nová? Zvažte plastová

Sdílejte

Není to pouze jejich relativně nízká cena, kvůli které je většina stavitelů upřednostňuje před okny dřevěnými či hliníkovými. 

Seznam předností plastových oken není zrovna krátký. Spolu s již zmíněnou příznivou cenou mu dominuje odolnost a nenáročnost na údržbu. Jednou za rok je prakticky stačí důkladně umýt, zkontrolovat (či nechat zkontrolovat odborníkem) a namazat. A díky široké škále barev a dekorů je nerozeznáte například od oken dřevěných.

Životnost až 50 let!

O plastová okna se tak prakticky nemusíte starat. Ušetřeni jste především pravidelných nátěrů, bez nichž se neobejdou okna dřevěná. A i přesto vám nějaký ten rok vydrží. Někteří výrobci jejich životnost odhadují až na pět desetiletí!

Vynikající tepelně-izolační i zvukové vlastnosti

Další předností plastových oken jsou jejich skvělé tepelně-izolační, ale i zvukové vlastnosti. Okna zkrátka po všech stránkách dobře izolují. Vybavíte-li je navíc kvalitními lepenými skly, hned tak někdo je nerozbije.

Hledejte na internetu

Kvalitního výrobce plastových oken můžete najít několika způsoby. Jste-li z Plzně a okolí, jednoduše si do svého vyhledávače zadejte pojmy okna Plzeň, plastová okna Plzeň či montáž oken Plzeň. Vyberte takového, jenž vám bude po všech stránkách vyhovovat. Mnohem lepší ovšem je dát na reference a zkušenosti zákazníků. Má soused nová okna a je s nimi maximálně spokojen? Vyzpovídejte ho a požádejte o kontakt.

Obraťte se na profesionály

Na výrobu velmi kvalitních plastových oken, ale i dveří se zaměřuje plzeňská firma PGOkno (www.pgokno.cz), jež při výrobě používá německé profily Kömmerling stejně jako kvalitní sklo a kování. V nabídce společnosti tak najdete i okna, jež splňují ty nejpřísnější požadavky kladené na okna pro pasivní a nízkoenergetické domy.

 

 

Sdílejte