Získejte dotaci Nová zelená úsporám

Získejte dotaci Nová zelená úsporám

Sdílejte

Víte, co se říká? Že kdo šetří, má za tři. Vy ale můžete mít za mnohem víc. Využijete-li štědrých dotací v rámci programu Ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám.

Ten ve srovnání s uplynulými roky doznal mnoha změn. Především umožňuje dotované stavební úpravy vykonávat tzv. svépomocí, tedy aniž byste byli nuceni obrátit se na profesionální firmu. Ty vás tak ve výsledku vyjdou ještě levněji.

Jste majitelem rodinného či bytového domu? Tak, zbystřete

Kdo na dotaci dosáhne? Šanci má prakticky každý majitel, ať již rodinného či bytového domu, který se rozhodne pro takové stavební úpravy, které sníží energetickou náročnost jeho stavby. Jednat se tak může o kompletní zateplení objektu v rámci celkové či částečnérekonstrukce, ale i o instalaci fotovoltaických panelů či výstavbu zelené střechy.

Získat můžete až 5 milionů korun

Dotace tak pokrývá stavební úpravy, jako jsou zateplení fasády, podlahy, střechy, výměna oken, dveří, ale i modernizace vytápění. Dosáhnout přitom může až pěti milionů korun a padesáti procent uznaných nákladů (pro majitele bytových domů) a dvojnásobné částky a dvaceti procent uznaných nákladů (pro majitele bytových domů).

Buďte energeticky soběstační

Vy však můžete jít mnohem dál. Výhodnou investici představuje i solární systém na ohřev teplé vody či fotovoltaická elektrárna, jež je nejlepší cestou k energetické soběstačnosti. Značnou úsporu ale přináší i tzv. zelené střechy, jež se stávají trendem především ve městech, kde v létě ozeleněné plochy střech chytrým způsobem ochlazují okolí. Zelená střecha je ale vhodná prakticky na jakýkoliv objekt. Vegetace na ní totiž funguje jako skvělý izolant.

Informujte se u odborníků

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

 

Sdílejte