4 tipy pro chytré zařízení ložnice a výběr správné postele

4 tipy pro chytré zařízení ložnice a výběr správné postele

Sdílejte

Přemýšlíte nad zařízením své ložnice a nevíte, jaké varianty nábytku a dalšího vybavení si zvolit? Nejlepší volbou bývají taková řešení, která se vzájemně doplňují a vytváří funkční a na pohled příjemný celek. Jak toho dosáhnout vám poradíme v těchto čtyřech praktických tipech.

Postel plnící hned několik funkcí

Při výběru postele se orientujeme hlavně podle toho, aby plnila požadavky na pohodlné ležení a podporu kvalitního spánku. Z toho důvodu je dobré sledovat použité materiály a vhodně je kombinovat. Hodně oblíbené jsou například dřevěné postele, které jsou dostupné v mnoha různých variantách, velikostech a provedeních.

Hlavně v menších bytech jistě oceníte postele, které najednou plní několik funkcí. Přesně to dokážou promyšlené postele z masivu s úložným prostorem , kde dovnitř dáte méně často používané věci a ušetříte tak cenný prostor ve skříních a komodách. Takové postele je možné pořídit i na internetu. Pro lepší představu se podívejte na nabídku internetového obchodu spime.cz.

Komody a skříně

Další podstatnou a výraznou součástí každé ložnice jsou rozhodně komody a skříně pro ukládání oblečení a dalších důležitých věcí. Při výběru je vhodné vsadit na podobný materiál jako u postele a sladit tak celou ložnici do jednoho stylu. Pečlivě změřte rozměry a zvažte, jaká kombinace skříní bude nejvhodnější. Pro ušetření místa se často používají například vestavěné skříně.

Kromě vnějšího vzhledu si u každé skříně důkladně prohlédněte také uspořádání vnitřních úložných prostor, aby se vám dovnitř pohodlně vešlo všechno potřebné. Většina poliček sice nabízí polohování, ale pokud chcete šuplíky, jen tak je do skříně nepřiděláte. Tyto všechny dílčí kroky dohromady vytváří úspěšný výběr skříně, která se stane funkčním i estetickým vybavením ložnice.

Hlavně útulně

Ložnice je místem odpočinku a mělo by se jednat o místo zařízené přesně podle našich představ. Většinou zde nepřijímáme návštěvy, takže můžeme dát naplno průchod své fantazii o tom, co nám přijde útulné. Postel směle doplňte nebesy, přidejte krásné závěsy a vyhýbat se nemusíte ani střídmému množství dekorací. Na závěr přidejte pečlivě vybrané ložní prádlo a skvělý výsledek vás bude těšit každý den před usnutím a hned po probuzení.

Jednoduché zařízení pro snadnější údržbu

Při volbě nábytku je vždy dobré přemýšlet i nad tím, jak velkou vyžaduje údržbu. Je lepší volit méně náročné materiály, kterým stačí občasné otření od prachu. Přesně tak funguje nábytek z poctivého dřevěného masivu, kdy je dobré připočítat i výhodu v podobě dlouhé životnosti. Hodně inspirace a cenných rad najdete na internetu, kde navíc pohodlně zvážíte výhody a případné nedostatky u každého kousku nábytku. S trochou štěstí jistě narazíte i na slevovou akci, takže ušetříte nějakou tu korunu.

 

Sdílejte