Jak vybrat vodovodní filtr?

Jak vybrat vodovodní filtr?

Sdílejte

Voda je nedílnou součástí života a je základem lidského těla. Důležitost vody pro naše tělo dokazuje i fakt, že bez potravy jsme schopni přežít až 40 dnů, ale bez vody v závislosti na teplotě přežijeme pouze cca 3 dny. Jelikož voda, kterou přijmeme v nápojích i pokrmech, proniká do každé buňky našeho těla, je velmi důležitá také její kvalita. Tu nám pomůže zlepšit vodovodní filtr. Jak ale takový filtr vybrat?

Ať už k přípravě pokrmů a nápojů využíváte vodu z kohoutku nebo ze studny, v obou případech může obsahovat nežádoucí látky. Ty se sice vyskytují v pitné vodě v minimálním množství (minimálně v kohoutkové ano), ale při dlouhodobé konzumaci mohou být příčinou alergických reakcí a jiných zdravotních problémů. Právě z tohoto důvodu doporučujeme vodu z kohoutku a zejména ze studny upravovat pomocí vodovodního filtru.

Co potřebujete z vody odstranit?

Snad nejdůležitější otázkou při výběru vodovodního filtru je, co potřebujete z vody odstranit. Kohoutková voda obsahuje chlór a další nežádoucí látky dle zdroje původu. Může obsahovat stopy pesticidů, těžkých kovů, dusičnany atd. Velmi často bojují domácnosti i s nadměrnou tvrdostí vody. Informace o vodě, která vám doma teče z kohoutku, zjistíte u vaší vodárny.

Oproti tomu voda ze studny není centrálně sledována a její kvalitu byste měli nechat otestovat odborně alespoň jednou ročně.

Možnosti filtrace vody

Snad nejrozšířenější variantou filtrace vody v domácnostech jsou filtrační konvice. Jsou ideálním a cenově velmi dostupným řešením filtrace vody v domácnosti, na chatě, nebo v kanceláři. Velmi oblíbené jsou vodovodní filtry pod dřez, které jsou zpravidla efektivnější než filtrační konvice. Jejich velkou výhodou je, že jsou schované pod dřezem, a tím pádem nijak nepřekáží na kuchyňské lince. Navíc se v tomto případě vyhnete vrtání do kuchyňské linky.

Přístroje pro zdraví

Chcete si pořídit vodovodní filtr pod dřez či na kuchyňskou linku, nebo přemýšlíte o pořízení filtrační konvice? Široký výběr vodovodních filtrů, ale i dalších produktů, které podpoří váš zdravý životní styl, najdete v e-shopu Přístroje pro zdraví.

Sdílejte