Ke kvalitnímu spánku potřebujete dostatečně velkou matraci

Ke kvalitnímu spánku potřebujete dostatečně velkou matraci

Sdílejte

Možná už jste zažili situaci, kdy jste byli nuceni spát na krátkém rozkládacím gauči, kdy vám nohy sahaly až ke konci ležící plochy. Anebo jste měli možnost ulehnout na návštěvě v posteli, která byla příliš úzká či krátká. I v případě, kdy chodidly nedosahujeme až na pelest postele, ale téměř k ní, se nám bude spát špatně. Přece jen se na posteli pohybujeme a je nutné mít kolem sebe dostatek prostoru.

Komfort pro jednotlivce i páry

Sehnat nebo vyrobit na míru si můžete nechat postel „úspornou“ se šířkou např. 70 cm, nečekejte však pohodlné spaní. Správně by měla být alespoň 90 cm, dostatek prostoru a komfort pak nabízí šířka matrace 100 cm. U dvoulůžek rozměr násobíme dvěma, často však páry volí velkou postel o rozměrech matrace 200 x 200 nebo 220 x 200 cm. Jde o prodlouženou délku, aby i vysocí lidé neměli obavy, že jim budou hony čouhat mimo postel.

Postel vám na míru

Běžný rozměr pro páry má matrace 180 x 200 cm. Drtivá většina naší populace se na ní kvalitně vyspí. Pokud vás zajímá, zda jste limitování materiály, vězte, že ne. Sáhnout můžete po matracích z líné či paměťové pěny, po taštičkové matraci, modelu s přidanými přírodními materiály, jako je např. kokosové vlákno a podobně. Ani v případě, kdy potřebujete či chcete ortopedickou matraci nejste znevýhodněni. Např. na internetových stránkách ortopedicke-matrace.cz najdete hned šest modelů, z nichž si zaručeně vyberete.

Matrace mohou být složeny z několika zón, tvrdší, měkčí, záleží na vaší váze i na tom, jaká tvrdost je vám příjemná. Existují i modely, které umí „odrušit“ pohyb partnera ležícího vedle vás, čímž nedochází k narušování vašeho spánku, když se během noci otáčí, vrtí.

Než si matraci koupíte, nebojte se zajít do kamenné prodejny a vyzkoušet si na vlastním těle různé tvrdosti. Zajistíte si tak matraci, na které se vám bude výborně usínat i spát, nebudete se budit s rozbolavěným tělem a do postele se budete večer co večer těšit.

 

Sdílejte