Hliníková okna a další hliníkové systémy přivedou vašemu bydlení světlo bez kompromisů

Hliníková okna a další hliníkové systémy přivedou vašemu bydlení světlo bez kompromisů

Sdílejte

Hliník je moderní stavební materiál, který nemá konkurenci. Je nestárnoucí, bezúdržbový a nabízí řešení i při atypických rozměrech stavebních otvorů pro okna a dveře.

Hliník poráží ostatní materiály

Plast je pouhým levným kompromisem. Kdo se ohání dřevem jako přírodním materiálem, by si zas měl uvědomit, že příroda dostane vale ve chvíli, kdy nás venkovní užití tohoto materiálu přinutí sáhnout po odolných „nepřírodních“ nátěrech. A u oken a dveří se tomu rozhodně nevyhneme. Hliník je navíc materiál, se kterým nebudete muset dělat kompromisy. Plast se nehodí pro velké prosklené plochy. Ty vyřeší pouze hliníkové systémy. Hodí se pro velké rozměry oken, dveří, prosklené fasády i pro atypické tvary prosklených ploch.

Pouze dveře a okna z hliníku mají stejnou životnost jako samotná budova

Hliníková okna jsou skutečně jediná skutečně bezúdržbová, stejně tak hliníkové dveře. Dodává je společnost Pruniwerk. Dřevěná okna a dveře potřebují pravidelnou údržbu i při volbě té nejlepší povrchové úpravy. Plastová řešení sice bezúdržbová jsou, ale jejich životnost není zdaleka tak dlouhá, jak je tomu u hliníkových systému. Navíc pouze hliník bude i po letech vypadat stejně, jako v době své montáže. Na všech ostatních materiálech se zub času rozhodně viditelně podepíše.

Když potřebujete světlo dostat tam, kde okna nejsou

Potřebujete dostat světlo do místností, kde není přirozené světlo z oken či jiných prosklených ploch? Řešení nabízí světlovody. Jde o moderní řešení střešního osvětlení, které dokáže přivést přirozené denní světlo do místností bez oken. Jde o plastovou kopuli, jež je umístěná na střeše objektu a lehkým potrubím s odrazovými reflexními plochami se světlo přivádí až do místnosti, kde je zapotřebí. Systém může být opatřen i koleny. Do místnosti je pak světlo přivedeno pomocí rozptylového difuzoru, který umí světlo rozptýlit po celé místnosti, a není jen bodové. Pro noční režim lze světlovod s difuzorem proměnit na běžné světlo s LED žárovkou. I tento systém dodává Pruniwerk.

Sdílejte