Dřevěný zahradní domek může nahradit chatu

Dřevěný zahradní domek může nahradit chatu

Sdílejte

Češi jsou národem chatařů a chalupářů, což se jen tak nezmění. Možná tomu hodně přispívá fakt, že mnoho rodin bydlí v bytech. Přes týden, když člověk chodí do práce, to nevadí, ale co chcete dělat o víkendu zavření v paneláku? Vlastní zahrádka se pak hodí.

Mnoho lidí má zahrádku nejen za účelem odpočinku, nýbrž i proto, aby si vypěstovali trochu ovoce a zeleniny pro vlastní potřebu. Spousta z nich si část zahrady vyhradí také pro stavbu nějakého přístřešku. Neobejdete se aspoň bez boudy na úschovu nářadí, sekačky a dalších pomocníků každého zahrádkáře, avšak ještě o něco lepší je mít na zahradě chatičku, kam se schováte při nepříznivém počasí a kde se dá občas i přespat. Nikdo neříká, že musí jít o zděnou stavbu za statisíce.

Postačí vám dřevěný domek

Čím dál více zahrádkářů místo složitých staveb volí pouze dřevěné zahradní domky. Ony totiž mohou chatku bohatě nahradit. Přesvědčí vás o tom například luxusní i klasické zahradní domky od estonského výrobce Palmako či české firmy Herold. Některé jsou koncipovány tak, že mají i zastřešenou terasu.

Velkou výhodou dřevěných domků oproti zděným stavbám je pochopitelně cena. Navíc nepotřebujete žádné řemeslníky, i luxusní domky jsou snadné na sestavení. Svou stavbu dostanete jako stavebnici s návodem, nepotřebujete ani žádné speciální nářadí, vystačíte si s běžným dílenským vybavením.

Menší domečky slouží na nářadí či na hraní

Ne všechny dřevěné domky jsou tak velké, aby se daly vybavit postelí, topením, kuchyňským koutem apod. Oba zmiňovaní výrobci dělají rovněž menší modely vhodné jako domky na nářadí nebo dětské domečky. Některé perfektně poslouží jako přístřešek pro každou párty, nahradí altánek. Je jen na vás, jaký si vyberete design – třeba párty sud a domeček ve tvaru šestiúhelníku vypadají moc zajímavě. Více najdete na webu Domky-Herold.cz.

Ohodnnoťte