Vjezdová brána jako praktický prvek vašeho domu

Vjezdová brána jako praktický prvek vašeho domu

Sdílejte

Cesta zpět domů by měla být vždy příjemná. I díky tomu jsou stále více oblíbené vjezdové brány na dálkové ovládání, které představují velmi komfortní možnost příjezdu k vašemu domu. Také byste si přáli přijet k vašemu domu, stisknout tlačítko, nemuset vycházet z auta a pohodlně si zaparkovat ve vaší garáži? Pak si přečtěte dobré tipy na to, jak takovou příjezdovou bránu vybrat!

Křídlové brány

Prvním typem, který můžete pro váš pozemek využít, je křídlová brána, která se hodí především tam, kde není dostatek místa pro zasouvání posuvné příjezdové brány. Jestliže máte tedy omezené možnosti na vašem pozemku, využijte křídlovou bránu. Ujistěte se, že křídlovou bránu umisťujete na terén, který je rovný. Jestliže je na vašem pozemku nějaké vyvýšení, hrozí, že se brána zaklesne a nebude se moci otevírat. Proto musí být terén vždy vodorovný. Křídlové brány vám dávají dvě možnosti, a to jednokřídlé nebo dvoukřídlé brány. Brány s jedním křídlem využijete tam, kde není dostatek prostoru pro dvě křídla. Stačí vám menší šířka průjezdu? Pak je jednokřídlá brána přesně pro vás. Disponujete-li větším prostorem, na který se dá rozložit váha dvou křídel posuvné brány, pak volte dvoukřídlé posuvné brány. Díky lepšímu dimenzování brány jsou i méně namáhány pohony pro křídlové brány.

Posuvné brány

Pokud vám nevyhovuje křídlová brána, můžete pro svůj pozemek zvolit posuvné brány. Ty se hodí na pozemky, kde je dostatek místa, jelikož je tento typ bran náročnější na boční prostor, do kterého se brána zasouvá. Aby se mohla posuvná brána hýbat, je nutné zajistit betonový základ brány nebo kolejnici ve vjezdovém prostoru, kterou však budete muset autem přejíždět. Aby se dala posuvná brána pohodlně ovládat z auta, je opatřena řídící jednotkou, bezpečnostním majákem a nechybí ani nadzemní pohon brány. I posuvné brány mají několik typů. Vybrat si můžete z bran pojezdových, které jezdí bočně na kolečkách po kolejnici, či samonosných, které jsou nosnou konstrukcí a pohonem vyneseny mimo průjezd a neobsahují kolejnici.

Rozdíl mezi typy vjezdových bran se týká především náročnosti na prostor a terén, který nabízí váš pozemek. Nejlevnější možností posuvné brány nabízí jednokřídlá brána, nejdráž vás vyjdou samonosné posuvné brány. Komfort, který vám však vjezdové brány na dálkové ovládání dopřejí, je k nezaplacení!

Ohodnnoťte

Sdílejte