Jak vymalovat dětský pokojík

Jak vymalovat dětský pokojík

Sdílejte

Chytáte se vymalovat dětský pokojík a přemýšlíte jak na to? Chcete aby byl zajímavý, dítěti se líbil a cítilo se v něm dobře? Poradíme pár typů, jak vymalovat dětský pokojík.

Důležité je, zda je to pokojík pro holčičku, pro chlapečka, či dokonce pro oba.
Pokud malujeme pokojík pro holčičku, pak se nejčastěji nabízí růžová barva. Doporučuje se kombinovat ji s bílou barvou, ale růžová se hodí i k barvě zelené. Tvoří spolu vynikající kontrasty a tyto dvě barvy spolu dokonale ladí.

Pokud chcete pokojík pro chlapečka, pak by mu měla vévodit barva modrá, nebo zelená. Obě barvy lze kombinovat s barvou žlutou a bílou. Světle modrá barva je barvou jemnou a v kombinaci s bílou barvou tvoří jemné rysy. Tmavě modrou můžete vytvořit pokojíček v námořnickém stylu.

Pokud to má být pokojíček pro holčičku a chlapečka, pak můžete nakombinovat buď již zmiňovanou barvu růžovou se zelenou, nebo zvolit barvy neutrální. Což může být oranžová, žlutá, vínová, okrová….Dobrý nápad mohu být i pruhy s různými barvami.

Vynikající je mít v dětském pokojíčku na malbě i obrázky s oblíbenými pohádkovými postavičkami. Pokud si je netroufáte namalovat a neznáte ani nikoho, kdo by to zvládl, můžete sáhnout po samolepkách na zeď, kterých je plný internet. Jistě najdete tu, kterou vaše dítě tolik miluje.

K dostání jsou i různé druhy tapet, které taktéž s výmalbou můžete zkombinovat a ve finále to vypadá velmi pěkně. Jak vymalovat pokojíček můžete najít i například v časopise a jistě i na internetu, kde je velká řada nápadů a návrhů.

Sdílejte