Jak zvelebit svou zahrádku

Jak zvelebit svou zahrádku

Sdílejte

Konečně nastalo období, kdy můžeme trávit čas na své zahrádce a užívat si krásného počasí a sluníčka. Abyste se na své zahrádce cítili co nejlépe, určitě přemýšlíte, jak ji ještě zdokonalit a čím ji trošku vylepšit. Vždy je co zlepšovat a s našimi tipy bude vaše zahrada tou nejlepší v okolí.

Zasaďte si Japonskou vrbu

Japonská vrba je nádherná, navíc pro pěstování na zahradě zcela nenáročná. Má ráda hlinitopísčitou půdu a také sluneční paprsky – měla by tak stát na hodně slunném místě. Má světle zelené listy s bílým mramorováním a na špičkách mladých listů přechází mramorování do světle růžové barvy. Na jaře, když kvete, ji nikdo nepřehlédne. Pokud se nezastřihává a nechá se samovolně růst, začne se rozrůstat do krásného keře.

Dejte si něco dobrého na zub

K létu a zahrádce neodmyslitelně patří také dobré jídlo. Zahradní gril má dnes každý, ovšem vlastní malou udírnu už málokdo. V ní si můžete připravovat své oblíbené dobroty, kdykoliv se vám zachce. Stavba udírny svépomocí přitom není nic moc složitého. Musíte najít hlavně vhodné místo, kde by udírna mohla stát, a také je potřeba připravit pevný základ, nejlepší je základová deska vyztužená kari sítí. Měla být vždy umístěna tak, aby byla v závětří a daleko od hořlavých materiálů. Samotná montáž je už pak hračka. Pomocí tvarovek budete postupně stavět udírnu.

Zahradní sprchu oceníte v parních letních dnech

Mít na zahradě svou vlastní sprchu je sen snad každého. Kdykoliv se můžete ovlažit nebo umýt a děti ji jistě také ocení. Zahradní sprcha vám bude parťákem po celé léto – jen aby nedošla voda. Zahradní sprchu si můžete samozřejmě koupit a vybrat si nerezovou nebo třeba solární. Ale každý správný kutil si ji vyrobí doma sám – a to za chviličku.

Češi jsou přece národem kutilů – tak do toho. Stačí vám i obyčejná konev zavěšená na vysoké větvi na stromě, kterou nakloníte, jak potřebujete – a to jednoduše pomocí řetízku. K dokonalosti už jen stačí jen napojit speciální kohoutky na domácí vodovod.

Vaše zahrada bude dokonalá a všichni si tam najdou to své. Užijte si nádherné léto a relaxujte na své nově zvelebené zahrádce s radostí.

5/5 - (2 votes)
Sdílejte