Pořiďte si síť do okna a zavřete hmyzu cestu k vám domů

Pořiďte si síť do okna a zavřete hmyzu cestu k vám domů

Sdílejte

Přes den mouchy a občas nějaká včelka, v noci komáři. To jsou hlavní zástupci hmyzí říše, kteří mají obrovský talent na otravování lidí. Aby taky ne, když jim spousta lidí otevřeným oknem dává přímo najevo, ať se zaletí podívat. Otevřené okno pro ně vlastně představuje takovou pozvánku. Pokud si do něj ale dáte síť, nevítané návštěvy odradíte.

Síť do okna by si měl pořídit každý, kdo v létě rád větrá. Není potřeba vybavovat každé okno, stačí si určit jedno, jejž budete pro větrání využívat, a do něj síť pořídit. Zajistíte si klidný spánek, po jídle na stole vám nebudou sedat mouchy, a přitom vše zvládnete bez použití chemických přípravků.

Sítě mohou být i rolovací

Sítě do oken se vyrábí v různých barvách i z rozmanitých materiálů. Dají se pořídit varianty, které rozhodně nijak nekazí výhled, ovšem například bílá síť dokáže hezky zamezit zvídavým pohledům zvenčí, což se hodí, máte-li okna u chodníku, kde chodí mnoho lidí. Síť každopádně nebrání vniknutí světla do místnosti, přesto všechno se vyrábí i rolovací varianty, které nemusíte mít nastálo.

V okně nemusí být vůbec vidět

Podle toho, kolik jste do sítě ochotní investovat, bude i vypadat. Nejlevnější modely mají výztužné příčné profily, které naruší plochu okna, rám často přesahuje mimo profil rámu okna a upevňují se pomocí kovových příchytek. Lepší varianty se upevňují do přišroubovaných plastových opěrek, ty úplně nejlepší přímo na rám zaklepávacími zámky. Nejkvalitnější sítě nepřesahují šířku profilu okenního rámu, a tak se dají použít také pod rolety. Samozřejmostí je možnost sladění barvy s oknem pomocí stříkání nebo laminování fólií. Tato varianta vypadá velmi decentně a nijak nenaruší celkový vzhled okna.

Do dětských pokojů se vyrábí například i sítě s obrázky, jako dočasné řešení mohou posloužit modely s připevněním na samolepící pásek. Každopádně se ale vyplatí investovat spíš do kvality, která vám nepoškodí okenní rám a vydrží dlouhodobě.

Sdílejte